MAROŠ IHNÁT

K remeslu ma prinieslo obdobie na na základnej škole, kedy som ako basketbalový hráč prvý krát strihal spoluhráčov a známych. Sestrin podnet ma inšpiroval ísť študovať 5 ročnú odbornú školu Svätoplúkovú, kde som spoznal svojho spoločníka Martina Saba. Po stážach a seminároch v Nemecku, Španielsku a množstve súťaži som sa vrhol na profi dráhu holiča. Bol som jedným z troch holičov zakladajúcich prvé novodobé holičstvo na Slovensku. Začiatkom roka 2015 som so svojim spoločníkom založil barber&shop najvyššej kvality – MMG Freedom Barbers. Dnes tvoríme históriu.

MARTIN SABO

Na základnej škole ma inšpirovalo toto remeslo. Keď som prvý krát ostrihal kamaráta dopadlo to ako z filmu blbý a blbší, a myslel som si, že toto remeslo nie je pre mňa. Ukončil som 5 ročné štúdium a spoznal som sa s Marošom a tam začala naša cesta. Začal som sa tomu venovať, makať, trénovať. Chodili sme po súťažiach so školou. Po škole som začal robiť v remesle až do vzniku prvého barbershopu na Slovensku. Odtiaľ som odišiel aj so spoločníkom, kolegom, bratom Marošom do vlastného holičstva MMG Freedom barbers, o ktorom sme rozprávali už od školy a teraz patríme k elite.


Marcel Bachratý

Celé moje pôsobenie v MMG Freedom barber's začalo v jednu sobotu. To bol deň kedy som sa strihal prvýkrát u chalanov. Strihal ma Maroš, ktorému som spomínal že som si jedno leto chcel spraviť rekvalifikačný kurz na kaderníka. Tak sme sa vlastne dostali aj k záveru že by som začal strihať. Zo začiatku to bolo zvláštne, keďže mladý chalan s obchodnou akadémiu a strihať? Ale ako čas ubiehal, ukázalo sa, že v tejto pozícii a práci som sa naozaj našiel. A teraz? Teraz by som to nenazval ani prácou. Je to skôr vyplnenie voľného času ktorý ma baví, hobby, lifestyle a samozrejme niečo čo by som nevymenil za nič iné! Aký je moj cieľ a kam sa chcem týmto dostať? Je častá otázka. Ale odpoveď je jednoduchá - keď tam budem poviem Vám.

PATrik knotek

Už ako malý som rozmýšlal, že by som sa chcel venovať práci holiča. Začalo to hlavne tým, že ma mama strašne zle ostrihala a vždy som bol nervózny. Spomeniem napríklad to, že som bol dva krát v Nemecku na trojtýždňovej kaderníckej stáži. Tri krát som sa zúčastnil na celoslovenskej súťaži v pánskom strihu, odkiaľ som si odniesol prvé, prvé a druhé miesto. Teraz pracujem v TOP holičstve v skvelej partii a mám prácu, ktorá ma baví a naplňa.


JÁN VANDŽURA

JanVandzura-rez.jpg

K remeslu holiča som sa dostal po absolvovaní vysokoškolského štúdia. V jednom momente ma práca barbera nadchla a pol roka som skúmal na webe rôzne techniky a tutoriály strihov. Začal som ako hobby-barber a cvičil som strihy na rodine a známych. Prešiel som rekvalifikačnym kurzom. Dnes patrím k elite.

MATÚŠ CEFO

Popri aktívnemu trénovaniu hokeja som už na základnej škole mieril k povolaniu barber. Mám za sebou komplexné štúdium odbornej školy zameranej na účesovú tvorbu. Podarilo sa mi obsadiť 1. miesto na majstrovstvách Slovenska v juniorskej kategórií a začal som s profesionálnou prácou v barbershope. Dnes patrím k elite.


Jakub Kerkeš

Stať sa barberom pre mňa znamenalo celoživotný reset. Vrátiť sa na Slovensko a opustiť pohodlie stereotipu. V tomto prípade platilo risk je zisk a ja som nenašiel novu prácu ale celoživotnú vášeň. Podarilo sa mi stať členom skvelého teamu MMG a vďaka ich pomoci možem dnes sledovať svoj progres. Ciele su jasné, pracovať na sebe a každy deň sa zdokonalovať v našom remesle.
Distinti saluti
Toscano

Kristián Paulo

Moja cesta za barberom sa začala úplne náhodne, vlastne kamarát sa sem šiel dať strihať. Potom ako som uvidel tento priestor a celý ten boom okolo toho tak som si to jednoducho zamiloval. Proste uvolnená atmosféra super ludia a hlavne kopec nových ludí. Nehovorím začiatky boli náročné lebo som prišiel do niečoho čo som nikdy predtým nerobil. Ale po nejakom čase som sa dostal do toho síce nie až tak ale základy som ovládal. Postupom času to prišlo a začal som strihať "naostro". Hovorí sa že remeslo ma zlaté dno a myslím si že chalani spravili velmi dobrú vec a že kúsok sveta dotiahli aj na Slovensko a preto som veľmi rád že možem aj ja byť súčasťou tohto barbershopu ktorý sa premňa stal druhým domovom.


TOMአLOMÁZ

Nikolas beringer

Všetko to začalo na mojej kaderníckej škole, prvý polrok som sa skúšal do toho dostať, ale potom som zistil že ma ženský odbor absolutne nebaví. Tak som chytil do ruky strojček a vtedy som sa do toho zamiloval. Časom som zistil že viem čo v živote chcem robiť.
Moja barberská cesta začala keď ma prijali do MMG. Máme tu super kolektív aj keď musím uznať že zo začiatku to bolo ťažké zapadnúť, keďže som tu najmladší.. Idem si za svojim a verím, že raz budem patriť k tým najlepším v našej krajine.
Bengo Barber!

Moje skúsenosti v klasických kaderníctvach neboli vždy podľa mojej predstavy, tak som si jedného dňa povedal dosť ! Pozrel som pár videí, chytil do ruky strojček a ostrihal sa sám. Vtedy by som nepovedal že to bude pre mňa to čo ma bude napĺňať, ale začalo ma to baviť a postupne som začal strihávať aj svojich kamarátov. Na začiatku roku 2016 som našiel na internete článok o holičstve MMG a povedal som si že by to bola pre mňa tá správna cesta kam sa v živote posunúť. Ako všade bol začiatok ťažký ale chalani mi vždy so všetkým pomohli za čo im všetkým ďakujem. Dnes patrím do top kolektívu a elitu tohto vzácneho remesla.


Michal Oravec

MichalOravec-rez.jpg

Moja cesta na palube MMG začala v januári 2015, kedy mi majitelia Maroš a Martin navrhli spoluprácu v chystanom projekte: MMG Freedom Barbers & Shop. V časoch, kedy chalani zdokonalovali svoje strihy, som pôsobil ako barman/čašník v rôznych podnikoch bratislavy starého mesta. Častokrát som sa ocitol v situácii, kedy som bar či podnik počas svojej zmeny viedol sám alebo za pomoci pár pomocníkov. Tieto schopnosti sa stali nevyhnutné pre profesionalitu našich barberov, aby mohli venovať klientovi v kresle maximálnu pozornosť. Dlhoročné bratské vztahy s Martinom a Marošom, naše skúsenosti ale hlavne chuť obetovať čas a prácu pre spoločnú víziu, to sú faktory vďaka ktorým som dnes hrdým členom mladých profesionálov menom: MMG Private/Freedom Barbers. Z pozície recepčného som sa dostal cez prevádzkara až do pozície manager prevádzky, kde zastrešujem potreby a kroky k prosperite našich dvoch prevádzok. Pracovať v teame MMG milujem a sledovať jak dozrievajú plody našej práce ma skutočne napĺňa pocitom šťastia.
Sloboda znamená zodpovednosť !